Jak zrobić paznokcie żelowe na naturalnej płytce?

2 min read

Manicure żelowy jest popularną i skuteczną metodą stylizacji paznokci, która polega na aplikacji specjalnego żelu na płytkę paznokcia. Formuła tego produktu zapewnia elastyczność oraz trwałość, co w efekcie daje piękny rezultat. Jakie są zalety paznokci żelowych? Co trzeba przygotować?

Co to jest manicure żelowy?

Manicure żelowy to technika pozwalająca na stworzenie trwałego zdobienia na paznokciach, a także nadanie im określonego kształtu. Można go wykorzystać zarówno do przedłużania paznokci, jak i do ich utwardzenia, a także ochrony przed ich łamaniem. Jest to idealny wybór dla osób ciężarnych lub alergicznych, gdyż podczas wykonywania manicure nie mają one styczności z szkodliwym pyłem.

Wykonanie manicure żelowego to stosunkowo proste zadanie – będzie składać się z kilku etapów: od usunięcia naturalnego lakieru i przygotowania płytki do nadania jej pożądanego kształtu i dalszej stylizacji. Na samym końcu po nałożeniu warstwy topu można cieszyć się trwałymi i pięknymi paznokciami!

Zalety paznokci żelowych

Nakładanie żelu na naturalną płytkę paznokci w domowym zaciszu ma wiele korzyści.

 Rezultatem jest długotrwały manicure, który równocześnie prezentuje się naturalnie. Jest to doskonała opcja dla osób, u których występuje problem z kruchymi i łamliwymi paznokciami, ponieważ technika ta wzmacnia je i chroni przed uszkodzeniem oraz złamaniem.

 Co więcej, dzięki tej metodzie można odtworzyć uszkodzoną lub nieregularną płytkę naskórka. W porównaniu do tradycyjnych sposobów malowania paznokci, technika ta skuteczniejsza i bardziej trwała, a także gwarantuje większe bezpieczeństwo i doskonałe efekty końcowe.

Co przygotować do manicure żelowego w domu?

Jeśli chcesz stworzyć w domu profesjonalny zakład manicure, musisz przede wszystkim zaopatrzyć się we właściwe narzędzia. Najważniejsze jest, aby były one wykonane z najwyższej jakości materiałów hipoalergicznych. Do odsunięcia skórek potrzebny jest pusher, to narzędzie stworzone ze stali chirurgicznej najwyższej jakości.

Ponadto warto mieć na uwadze, żeby kupować takie produkty tylko od sprawdzonego i renomowanego producenta – dzięki temu będziemy pewni, że nasza stylizacja będzie trwała i estetyczna. Dodatkowo można również zdecydować się na specjalistyczne preparaty do tworzenia paznokci żelowych, dzięki którym cały proces będzie jeszcze szybszy i łatwiejszy.

Przydatny okaże się także pilnik o gradacji  100/180. Do usunięcia starych nalotów z płytki niezbędny jest cleaner oraz kilka wacików bezpyłowych, dzięki którym usuniesz resztki produktu. Ważne, by zainwestować w profesjonalny primer, bazę pod żel i dobrej jakości pędzelki. Dzięki temu aplikacja lakieru będzie precyzyjna i łatwa w użyciu. Zwróć uwagę na ergonomię narzędzi – ich rozmiar i kształt powinien być dopasowany do Twojej dłoni, aby możliwe było swobodne manewrowanie nimi.

Potrzebny będzie też żel – podłoże do zdobienia płytki paznokcia. Jego rolą jest utrwalić wykonany manicure i nadać mu długotrwałości. Do tego typu stylizacji najlepiej wybrać żele kolorowe, bazy oraz topy – czyli produkty do finalnego utwardzenia koloru. Całość można dodatkowo utrwalić za pomocą lampy UV lub LED, które również mają swoje zastosowanie w zakresie stylizacji paznokci.

Jak wykonać paznokcie żelowe?

Zacznij od odsunięcia skórek za pomocą pushera. Upewnij się, że obsługujesz narzędzie sprawnie i delikatnie, aby uniknąć uszkodzeń.

Następnie wykorzystaj pilniczek strony 180 do przygotowania naturalnej płytki paznokcia. Aby dodać jej blasku, użyj cleanerów i bezpyłowego wacika. Na odtłuszczony naskórek nanieść specjalny primer bezkwasowy.

 Przed nałożeniem żelu należy wykorzystać bazę preparatu i nanieść ją za pomocą zwilżonego pędzelka. Wszystko utwardź w lampie UV, aby maksymalnie podkreślić efekt końcowy.

Zacznij od ułożenia szkieletu paznokcia, aby dopasować go do naturalnego kształtu paznokci. Do stworzenia pożądanego kształtu, skorzystaj z bloku polerskiego, aby wygładzić nierówności i dodać lekkie wzniesienie na środku palca. Dopiero po tym etapie możesz przystąpić do aplikacji lakieru żelowego. Na jego powierzchnię naniesiony zostanie warstwa matowego topu, a cały proces utwardzenia nastąpi przy użyciu lampy UV/LED. Ostatni etap to zmatowienie całej powierzchni i dopracowanie każdego szczegółu, aby osiągnąć piękny efekt. Pamiętaj też o regularnym usuwaniu skórek oraz dbaniu o higienę rąk podczas wykonywania manicure. W ten sposób twoje stylizacje żelowe paznokci będą precyzyjne i piękne!

Co to jest primer?

Primer do paznokci to niezbędna część procesu stylizacji. Przed nałożeniem bazy hybrydowej, żelowej lub akrylowej pH płytki musi zostać odpowiednio dostosowane. Umożliwia to lepszą...
admin
2 min read

Jak dbać o paznokcie

Paznokcie pomagają wyeksponować piękno dłoni, dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich zdrowie. Czasami można zauważyć, że stają się one łamliwe, rozdwajają się...
admin
3 min read