Jak zrobić stemple na paznokciach? 

1 min read

Stemplowanie na paznokciach to szybki sposób na uzyskanie profesjonalnych zdobień bez konieczności ręcznego malowania. Dzięki specjalnym narzędziom i odpowiednio dobranym lakierom możesz łatwo odbijać różnorodne wzory na swoich paznokciach.

Co jest potrzebne do zrobienia stempli na paznokciach? 


Wzory na paznokciach to niezmienny hit w manicure, ale ich ręczne wykonywanie może być czasochłonne i wymagać znacznych umiejętności. Dlatego wielu stylistom paznokci na pomoc przychodzi technika stemplowania. Stamping pozwala na łatwe odbijanie wzorów z wykorzystaniem specjalnych szablonów. Aby z sukcesem zastosować tę metodę, konieczne jest zaopatrzenie się w kilka kluczowych narzędzi. Do wykonania takich zdobień potrzebujesz:

 • stempla,
 • płytki do stempli,
 • specjalnego lakieru do zdobień,
 • zdrapki,
 • oraz cleanera.

Jak zrobić stemple na paznokciach? Instrukcja krok po kroku 

 1. Rozpocznij od aplikacji cienkiej warstwy HARD BASE na paznokcie i utwardź w lampie LED/UV.
 2. Następnie nałóż lakier hybrydowy w wybranym kolorze i utwardź w lampie; pamiętaj, że ciemniejsze kolory wymagają dłuższego czasu utwardzania. Dla osiągnięcia intensywnego odcienia zastosuj dwie warstwy.
 3. Przemyj Cleaner’em metalową płytkę do stempli, aby była czysta.
 4. Aplikuj Stamping gel na wybrany wzór na płytce, używając plastikowej zdrapki do równomiernego rozprowadzenia żelu po wzorze i usunięcia nadmiaru.
 5. Ostrożnie przyciśnij stempel do wzoru, a następnie zdecydowanym ruchem odbij wzór na uprzednio przygotowany paznokieć.
 6. Utwardź odbity wzór w lampie LED lub UV.
 7. Zakończ stylizację aplikując wybrany Top hybrydowy.

Jaki lakier do stempli? 

Do stemplowania można użyć standardowego lakieru, ale ważne, aby był on odpowiednio gęsty. Warto też rozważyć użycie dedykowanych lakierów do stempli, które są dobrze napigmentowane i gęste, zapewni lepsze odbicie wzorów. Dobre lakiery do stempli można znaleźć na tej stronie: https://wizaz.pl/kosmetyki/paznokcie

Jako podstawę do stemplowania można wykorzystać każdy lakier hybrydowy lub proszek tytanowy. Dla osób, które zaczynają przygodę ze stemplowaniem, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w lakiery w kontrastowych kolorach, by zdobienia były wyraźnie widoczne. Idealnie będą wyglądać takie połączenia jak żółty z fioletowym, zieleń z czerwienią, czy dowolny kolor z bielą.

Co to jest primer?

Primer do paznokci to niezbędna część procesu stylizacji. Przed nałożeniem bazy hybrydowej, żelowej lub akrylowej pH płytki musi zostać odpowiednio dostosowane. Umożliwia to lepszą...
admin
2 min read

Jak dbać o paznokcie

Paznokcie pomagają wyeksponować piękno dłoni, dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich zdrowie. Czasami można zauważyć, że stają się one łamliwe, rozdwajają się...
admin
3 min read

Jak zrobić manicure

Nie musisz się martwić, jeśli Twoje ulubione salony urody są zamknięte. Wypielęgnowanie dłoni i paznokci bez wychodzenia z domu jest całkiem możliwe. Wystarczy skorzystać...
admin
3 min read